English Version

Polska Misja Katolicka w Memphis, TN

Honorujemy naszego Patrona:
Świętego Jana Pawła II

Strona głowna     Zapraszamy     Biuletyny     Dokumenty     Artykuły     Galeria Zdjęć     Kronika     Linki     O nas     Kontakt

 

 

O Nas

Kim Jesteśmy?

Polska Misja Katolicka w Memphis, TN jest organizacją kościelną istniejącą przy Diecezji w Memphis. Misja została założona w roku 1989 poprzez osiedlających się w Memphis i okolicy emigrantów z Polski. Pragneli oni, aby wszyscy urodzeni lub pochodzący z Polski emigranci, mogli podtrzymywać polskie tradycje religijne i kulturowe tutaj w Memphis, daleko od rodzinnego Kraju.

Co robimy?

Celem Polskiej Misji Katolickiej jest organizowanie polskojęzycznych uroczystości związanych z kościołem katolickim.  Wiara katolicka zawsze miała ogromne znaczenie dla Polaków i dlatego wielu z nich z radością i dumą kultywuje tradycje związane z uroczystościami i świętami kościelnymi. Porzez cały rok pomagamy polskim księżom w organizowaniu mszy świętych w naszym narodowym języku polskim oraz innych tak bliskich naszym sercom tradycyjnych, typowo polskich uroczystości.
Obecnie msze św. odbywają się raz w miesiącu, przeważnie w każdą drugą sobotę każdego miesiąca. Msze specjalne odbywają się również z okazji większych świąt kościelnych czy też uroczystości specjalnych mających duże znaczenie dla nas Polaków.

W chwili obecnej mamy w Memphis dwóch polskich ksieży, którzy służą nam swoją religijną i duchową poradą a także ofiarują pocieszenie oraz poparcie w różnych trudnych momentach naszego życia. Polska Misja Katolicka istnieje po to aby zaspokoić duchowe potrzeby naszego polskiego zgromadzenia.

 

Last updated on: 02/06/2020

English Version